1 Kasım 2012 Perşembe

özet geçciler için

3 yorum:

alter ego dedi ki...

live aid göndermesi de çok hoş olmuş.
sözüm ona bugün de çeşitli etkinlikler yapılıyor ya hani.
evet, binlerce gemi hep bir yöne doğru akarken tek bir tane geminin diğer tarafa gidişini izliyoruz; çünkü bize gösterilen hep bu rengarenk müzikli bir gemi.

luna-lunarita dedi ki...

'binlerce gemi hep bir yöne doğru akarken tek bir tane geminin diğer tarafa gidişini izliyoruz'

neden öyle yapıyoruz sahi Sevgili Alter?! ne var o gemide, bizi bu kadar ilgilendiren?! o gemi, biz mi olmak istiyoruz derinden? her şeye inat, ters yöne akmak heveslerimizin binlerce kez sekteye uğramasından mütevellit mi dalıp gidiyoruz o ters giden gemiye?!

ne çok soru var.
peki ya cevap?!

sevgi ile,
luna.

alter ego dedi ki...

o gemide bizi ilgilendiren, daha doğrusu ilgimizi çeken şey renkli ve müzikli olması sanırım. insanlar kendilerini üzmek istemezler, hep rengarenk, hep müzikli bir yaşam düşlerler ve her baktıklarını böyle görürler doğal olarak. hele ki önlerine düşledikleri imaja uygun şeyler koymaya gör hemen atlarlar, başka bir şey görmez gözleri. önlerinden binlerce kara gemi geçse dahi tek bir tanesini göremez. kör olsa belki görürdü ama maalesef ki görüyor işte.

ama bir gün bunun vebalini çok ağır ödeyeceğiz. hem üstelik bu gün çok uzak bir zamanda da değil. maalesef çok kötü günler bizi bekliyor. işte o zaman çoktan sorulmuş olan bir sorunun zamansız cevabını alacağız. işe yaramaz bir cevap.