25 Şubat 2012 Cumartesi

zehirlenmek

Bedensel Zehirlenme

yediğimiz hangi besin yarıyormuş? aslında yarayan hiçbir şey yok ortada. tüm besinler sadece bizi zehirliyorlar. hepsi! “sağlığa yararlı besin” mi varmış? nasıl yararlı? insana hiçbir şeyin yaraması mümkün değil. söz gelimi; brokoli sağlığa yararlı mıymış? hadi ordan. günaşırı brokoli yersek mesela, yahut bir oturuşta kilolarca brokoli yesek, yarar mı bize? yarayan hiçbir şey yok aslında. sağlıklı denilen yiyecekler sadece bizi daha az zehirleyen yiyeceklerdir. sağlıklı beslenirsek de en fazla birkaç yıl fazla yaşarız. hepsi bundan ibaret işte. daha az zehirlenirsek, kazanabileceğimiz en fazla birkaç senedir yalnızca. ortada bize yarayan, bize fazlalık kazandıran hiçbir şey yok.

doymak bilmez oburlar. kim söyledi size yediklerinizin yaradığını? görmüyor musun ne kadar da zehir birikmişsin.

ve yediklerinin yaramadığını bilip de spor yapanlar. ne kadar da uğraş veriyorsun zehirlerini vücudundan atmak için. ama asla tamamen atamayacağını bil. bu en fazla zaman kazandırır. hepsi bundan ibaret.

Ruhsal Zehirlenme

güzel geçmiş günlerini kim şimdi tebessümle anar? ya da kötü geçmiş günlerini kim anmak ister bir daha? yaşadığın ve yaşıyor olduğun her şey; zehir hepsi bunların. hiçbiri yaramadı ve yaramıyor. sadece tatları farklı bunların; acı ve tatlı zehirlerimiz var. tıpkı yediğin besinler gibi; yaşadıkların da zehirledi seni. en iyi dostlarınla geçirdiğin tatlı günler, seviştiğin tatlı sevgilin, kavga ettiğin acı dostun, yaptığın acı hatalar, kazandığın tatlı başarılar… hepsi ama hepsi zehirledi. tatlısını da, acısını da ne kadar fazla yaşadıysan, o kadar çok zehirlendin.

hayatta her şeyi tüketen oburlar. kim söyledi size bunların yaradığını?

ve çok düşünenler. bedeni için spor yapanlara benzetirim ben bunları. ne kadar düşünürsen düşün asla tamamen arınamazsın bu zehirden. belki biraz azaltırsın hepsi bu. bu da sana en fazla zaman kazandırır.

Hiç yorum yok: